1) Konferencja larpowa odbędzie się w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego na pl. Nankiera. Z dworca PKP dojedziecie tam 3 tramwajami, odjeżdżającymi co ok. 6 minut. Podróż trwa 9 minut i 4 przystanki (przystanek Hala Targowa). Z dworca PKS najprościej jest przejść przez ulicę, wejść na dworzec PKP, przeciąć go kierując się napółnoc. Przystanek jest po lewej stronie od głównego wyjścia z gmachu.

2) Apteka, bankomaty, sklepy spożywcze – naprzeciwko instytutu jest „Hala Targowa” (nomen, omen), a w środku źródło wszelkiej dobroci pierwszej potrzeby. Ponad 100 letni gmach jest odrestaurowany i do dzisiaj słynie z obłędnego wyboru warzyw, owoców, przypraw, lokalnego rzeźnika, świeżych ryb… Puściły mi wodze fantazji…

3) Jedzenie – jeśli miniecie budynek Koli z prawej i pójdziecie prosto, dojdziecie do Rynku i okolic, gdzie można zjeść wszystko w nieskończonej ilości miejsc.
Kilka moich wyborów:
VEGA Bar Wegański – działający od 1987 bar wegański. Szybki serwis, krótka karta, dobre ceny i pyszne jedzenie w klimacie generalnego wegańskiego fusion
PANda Ramen – rameny z różnymi dodatkami, wielkie miski ciepłej i kojącej dobroci
Alladyn (http://www.alladins.pl/) – straszą Martą Gessler, ale karmią dobrze, kuchnią marokańską
Piec Na Szewskiej – bardzo godne włoskie placki
Gastropub Wrocławska – restauracja na dłuższą przerwę. Serwują dania inspirowane tradycyjną wrocławską kuchnią.

4) Piwo – mamy Salonik Smaku na afterki (więcej informacji na stronie Afterparty), ale jeśli wam wpadnie do głowy przerwa w trakcie dnia, to w Hali Targowej jest knajpa Targowa – Craft Beer and Food. Duży wybór piw i zakąski.