Larpy lokalnie

Żaden larpowy projekt – ten wysokobudżetowy, i ten niezobowiązujący – nie powstaje w próżni. Tworzy go grupa ludzi, która gdzieś zetknęła się z larpami, skądś bierze wiedzę i ma jakieś charakterystyczne dla siebie problemy, a może nawet i rozwiązania. To właśnie o tych najmniejszych społecznościach, z których się wywodzimy, z którymi najczęściej gramy i tworzymy, a także o ich najbliższym otoczeniu myśleliśmy, wybierając na temat przewodni siódmej Konferencji Larpowej hasło “Larpy lokalnie”.

Prace organizacyjne już trwają, jednak konferencja to przede wszystkim uczestnicy oraz przywiezione przez nich pomysły i pytania. Dlatego chcielibyśmy poprosić Was, byście w nadchodzących miesiącach podjęli wyzwanie eksploracji Waszego larpowego podwórka.

Jakie miejsce zajmują larpy w Waszej okolicy, środowisku, na imprezie, którą tworzycie od lat? Skąd trafiają do Was gracze, skąd twórcy, a skąd wiedza o tym, jak grać? Co pozwala niektórym grupom i projektom trwać przez lata, a nawet dekady? Jak wygląda Wasza współpraca z otoczeniem? Kto działa po sąsiedzku? Skąd to wiecie i skąd można dowiedzieć się o was? Czy dobrze znany teren może Was jeszcze czymś zaskoczyć?

Dokumentujcie swoje odkrycia (a także pytania bez odpowiedzi, bo pewnie i takie się trafią). Napiszcie recenzję albo tutorial. Zachowajcie materialne ślady przygotowań do gier: rekwizyty, karty postaci, rozpiski relacji, wnioski o granty, plany pomieszczeń… Rozdajcie graczom ankiety. Przygotujcie film. Zróbcie zdjęcia.

Podzielcie się efektami Waszej pracy. Podajcie dalej: larpowcom i nielarpowcom. Publikujcie, omawiajcie, testujcie, pokłóćcie się trochę, napiszcie od nowa. Albo, jeśli wolicie, pozwólcie pomysłom odleżeć swoje w szufladzie, nabierzcie dystansu i wróćcie do nich za jakiś czas. Na koniec przyjedźcie do nas i opowiedzcie, jak się gra po Waszemu.

Do zobaczenia w lutym w Krakowie!

Zespół Konferencji Larpowej 2018