Byliśmy, jesteśmy, będziemy. Nadchodzimy!

Drodzy gracze, twórcy, uczestnicy i sympatycy larpów! Serdecznie zapraszamy Was na dziewiątą edycję ogólnopolskiej Konferencji Larpowej, która odbędzie się w dniach: 24 – 26 stycznia 2020 r. Natomiast miejscem, w którym odbędzie się całość wydarzenia, jest Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.

Miasto Ogrodów jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych i kultowych miejsc na kulturalnej mapie Katowic. Budynek dysponuje komfortowymi przestrzeniami, zdolnymi pomieścić około tysiąca osób. Do dyspozycji uczestników konferencji udostępniono sale z profesjonalnym nagłośnieniem i świetną akustyką, wygodne miejsca odpoczynku i klub do wieczornej integracji.

Poniżej znajduje się odnośnik do strony internetowej instytutu, gdzie można znaleźć zdjęcia i więcej informacji o obiekcie:
>>Miasto Ogrodów

Szczegóły dotyczące miejsca, integracji i punktów programu opiszemy w kolejnych newsach, tymczasem zaś mamy dla Was odpowiedzi na kilka kluczowych pytań:

 

Jestem początkującym twórcą – czy odnajdę się na konferencji?

Tak! Każdy blok tematyczny zawiera nitkę wystąpień dotyczących podstawowych zasad i metod twórczych. Co więcej – każdy blok tematyczny poprzedzony będzie wystąpieniem wprowadzającym słuchaczy do wspólnej terminologii. Staramy się, by KoLa była wydarzeniem, z którego można wyjechać z porcją konkretnych informacji i narzędzi twórczych.

 

Jestem doświadczonym twórcą – czy znajdę okazję do pogłębienia swojej wiedzy?

Tak! Każdy blok tematyczny zawiera nitkę wystąpień dotyczących zaawansowanych zagadnień projektowania doświadczenia larpowego. Mamy nadzieję stworzyć okazję do sięgnięcia poza dotychczasowe utarte schematy i poznane granice myślenia o larpach.

 

Jestem przede wszystkim graczem – czy znajdę na konferencji treści przeznaczone dla odbiorców larpów?

Tak! Każdy blok tematyczny zawiera wystąpienia z użytecznymi poradami dla graczy, gdzie można będzie wzbogacić swoją wiedzę o sposobach angażowania się w rozgrywkę, metodach aktorskich i improwizacyjnych. Warsztatów praktycznych również nie zabraknie!

 

Ważny jest dla mnie aspekt towarzyski i rozrywkowy – czy będzie impreza?

Tak! Program integracyjny i merytoryczny traktowane są z jednakową uwagą. W dzień uczestnicy będą mieli dostęp do strefy chilloutu, gdzie będzie można poświęcić czas prywatnym rozmowom przy ciepłych napojach i posiłku. Natomiast w piątkowy i sobotni wieczór przewidujemy imprezy taneczne z dodatkowymi atrakcjami. 

 

Powyższe informacje znajdą swoje rozwinięcie w kolejnych wpisach. Już w kolejnym, którego spodziewać się można w ciągu najbliższych dni, dostarczymy Wam szczegółowych informacji o programie.

 

Do zobaczenia i do przeczytania!