Społeczność LARP

Klub Organizacji LARP'ów Abstrakcyjnych 2014 | Gdynia
06-12-21

Klub Organizacji LARP'ów Abstrakcyjnych 2014 | Gdynia

Po doświadczeniach z dwóch edycji postanowiono, że Kola powinna mieć możliwie duży zasięg i łączyć różne środowiska larpowe, dlatego co roku będzie odbywać się w innym mieście. Trzecią edycję zorganizowało w Gdyni stowarzyszenie twórców gier Funreal, a koordynował Piotr Milewski, wspomagani przez Grimuar, Wielosfer i Argos. Kola odbywała się w dniach 3-5 stycznia w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym i poprzedzona została sylwestrem oraz grą miejską, które zintegrowały larpowców również poza salami konferencyjnymi.

Do uczestników dołączyli przedstawiciele Oldtown, Zardzewiałego Topora, Brotherhood of Beer, Duet NN i innych grup larpowych. Część programu poprowadzono w języku angielskim. Publikacja konferencyjna rozrosła się do 98 stron i została podzielona na działy „Myśl”, „Słowo” i „Uczynek”. Gorącymi tematami Koli 2014 były praca z graczami na różnych etapach tworzenia larpów, teoretyczne aspekty designu oraz propozycja stworzenia federacji stowarzyszeń.

Autor

Kamil

Czytasz fantasy? Zawsze lubiłeś Halloween lub bale przebierańców? Być może LARPy to Twoje przyszłe hobby! Gry terenowe (live action role-playing) to wspaniała rozrywka, która zrzesza coraz więcej miłośników.

Ostatnio dodane