Larpy w placówkach oświatowych

Wśród założeń dotyczących publikacji konferencyjnej 2020 znajduje się, jak zapewne pamiętacie, kwestia promocji larpów w polskich placówkach oświatowych. Ten punkt jest już u progu realizacji!

Możecie się już zapoznać z gotową, pierwszą częścią publikacji:

Będziemy”.

 

Jest to dokument stanowiący kompletną instrukcję, punkt po punkcie informującą jak zorganizować samodzielnie larpa i jak skontaktować się z grupami larpowymi z różnych regionów Polski. Dokument zawiera też dwa scenariusze larpowe gotowe do poprowadzenia. Są to: “Elektryczne owce” Bartka Zioła i “Kolejny ponury dzień w biurze” Dawida Rogusza. 

Do pliku PDF dołączone też będzie wyjaśnienie czym są larpy, jakie przedstawiają wartości edukacyjne, a także link do bazy scenariuszy print&play – aby nawet te osoby, które o larpach wcześniej nie słyszały, nie miały problemu z zaangażowaniem się w nowe hobby.

W styczniu rozpoczniemy wysyłkę dokumentu drogą elektroniczną do:

  • szkół podstawowych i licealnych (prywatnych i państwowych),
  • domów kultury,
  • domów dziecka,
  • do hufców i chorągwi harcerskich.

Zależy nam, aby dokument dotarł do wszystkich takich placówek w Polsce i mamy nadzieję, że założenie to uda nam się zrealizować w stu procentach!

Listę adresów stworzyliśmy na podstawie oficjalnej listy ministerialnej, jednak nie ograniczamy się do niej. 

A może Wy znacie miejsca, do których warto byłoby wysłać taką larpową instrukcję? Chętnie przyjmiemy wszelkie sugestie i informacje!

 

Chcesz nam pomóc w wysyłaniu maili? Każdą pomoc równie chętnie przyjmiemy! Im więcej rąk, tym szybciej w polskich szkołach pojawią się informacje o larpach 🙂

Zgłoszenia i propozycje placówek przyjmujemy na maila: andrzej.pi3rzchala@gmail.com