Społeczność LARP


Kola 2019 | Wrocław

Konferencja Larpowa wraca po 6 latach do Wrocławia. Chwilę jej tu nie było a larpowy krajobraz na miejscu, w Polsce czy na świecie uległ zdecydowanym przekształceniom. Ten powrót zdaje się niezłym pretekstem, aby w wartkim potoku zmian znaleźć spokojną przystań aby przetrawić to, co się do tej pory wydarzyło i spróbować ująć to w całość.

Ósma już Kola będzie zatem „W kręgu larpa”, bo na rzemiośle tego fantastycznego medium chcemy się skoncentrować. Po pierwsze, publikacja, którą chcemy zrobić podręcznikiem. Mamy aspirację aby obejmowała proces tworzenia larpa od początku do końca, opisywała co i jak, przestrzegała ale i sprzedawała sprawdzone patenty. Chcemy aby stanowiła punkt odniesienia dla praktyków jeszcze przez lata. A druga rzecz, to sama konferencja, na której odcinamy różne od- i dopływy, a koncentrujemy się na głównym nurcie, samym sercu larpowania. Jest jeszcze jakiś kawałek odnośnie sięgnięcia na wschód i południe, bo zdarzało nam się te 6 lat temu zerkać za miedzę, a później to się rozlazło… Trzymajcie rękę na pulsie, bo będziemy informować o postępach.

Ostatni kawałek tego nieco przydługiego wstępu poświęcę na podsumowanie i zaproszenie. Trzy dni wykładów, dyskusji i warsztatów, ale i rzadka okazja do spotkania w jednym miejscu tak wielu osób zaangażowanych w tworzenie larpów. Jeśli chcesz dorzucić swój kamyk do publikacji, powiedzieć coś na miejscu czy wspomóc nas organizacyjnie, pisz na facebooku też odbieramy wiadomości.

Do zobaczenia we Wrocławiu!

Miejsce: Wrocławiu, Instytut Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego przy placu Nankiera 15, naprzeciwko Hali Targowej.

Termin: 15-17 lutego 2019 r.