Kola 2018 | Kraków

Siódma Konferencjakola2018_logo Larpowa odbędzie się w Krakowie pod hasłem “Larpy Lokalnie”. Kola to 3 dni wykładów, warsztatów i prelekcji o larpach. Grasz od niedawna czy od zawsze? Planujesz swoją pierwszą grę, a może utrzymujesz się z tworzenia larpów? Nie grasz, ale Twoja organizacja współpracuje lub chciałaby nawiązać współpracę z organizatorami larpów? Przyjedź do nas!

Miejsce: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego)
Termin konferencji: 23-25 lutego 2018

 

Sprawdź koniecznie

ORGANIZATOR

27990216_1823592130986560_2086016491_oStowarzyszenie Larpownia zostało założone w 2016 r. jako rozwinięcie wcześniejszej działalności nieformalnej grupy o tej samej nazwie, obecnej w Krakowie od 2007 r. Zajmujemy się organizacją, wspieraniem i promocją larpów w Krakowie i Małopolsce. Zrzeszamy zarówno twórców, jak i graczy, pomagając sobie wzajemnie w tworzeniu larpów. Najczęściej organizujemy niewielkie gry, jednorazowe i cykliczne, ale przygotowujemy też wspólnie projekty na większą skalę, jak np. konwent Dixie Land, larp “Kod Władzy: Zakon Rycerzy Wewelsburga”, czy Krakowski Weekend z Larpami (we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie).

PARTNER

Kola 2018 odbędzie się w budynku Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie. Arteteka to nowoczesna placówka biblioteczna poświęcona różnym dziedzinom sztuki, działająca od stycznia 2013 r. W zbiorach znajdują się e-booki, e-czasopisma, płyty muzyczne i filmowe, gry, komiksy, a także tradycyjne wydawnictwa. Na terenie placówki odbywają się liczne seminaria, wykłady, warsztaty i konwenty, w tym larpowe – m.in. Krakowskie Weekendy z Larpami.

logo_malopolska_v_rgbbiblioteka_instytucja_kultury_skrot1