O konferencji

KOLA (skrót od Konferencja Larpowa) jest konferencją hobbystyczną poświęconą larpom. W czasie trzech dni trwania Koli uczestnicy mają okazję wysłuchać wielu wykładów poświęconych różnym aspektom larpów, a także wziąć udział w szeregu warsztatów by zapoznać się z bardziej praktycznymi aspektami grania lub larpotworzenia.

W 2021 odbędzie się już jubileuszowa, dziesiąta odsłona tego wydarzenia, a biorąc pod uwagę obecne realia, wyjątkowo odbędzie się w całości online.

Co ważne, poza samym programem konferencji, Kola jest świetną okazją by spotkać się ze starymi znajomymi (oraz poznać nowych), wymienić się doświadczeniami oraz przemyśleniami, a także pomóc w integracji szeroko pojętego środowiska larpowego. Choć obecna edycja nie przewiduje integracji w formie fizycznej, mamy nadzieję, że spotkania online zaspokoją potrzebę kontaktów przynajmniej częściowo.

Chcemy podkreślić, że jesteśmy otwarci dla wszystkich i bardzo zależy nam na integracji larpowców z Polski i nie tylko. Kola jest dobrym miejscem zarówno dla osób, które zawodowo tworzą larpy jak i tych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki, lub też nie planują w najbliższej przyszłości pisania takich gier. Niezależnie od tego, czy grasz od długiego czasu czy dopiero zaczynasz przygodę z larpowaniem, zawsze możesz do nas dołączyć i będziesz mile widziany.