Publikacja 2018

Miejsca i ludzie

Podczas tej edycji Koli skupiamy się nie na szerokich panoramach, a na dokładnych ujęciach z bliska. Larpy lokalnie to i miejsca, i ludzie; i kultura regionów, i historie grup larpowych. Interesuje nas odpowiedź na pytania o lokalne zwyczaje i style grania oraz rozwój środowiska. Chcemy poznać kulisy projektów, cyklicznych dram, współpracy z regionalnymi instytucjami. Ciekawi nas, jak zawiązaliście swoje larpowe grupy, jak aktywizujecie graczy i otwieracie się na nowych. Jak zmieniło się wasze środowisko w ciągu ostatnich lat? Czy wykorzystujecie w grze kulturę i historię swojego regionu? Jak wasze larpy kształtują otoczenie?

Od szczegółu…

Tegoroczna tematyka może sugerować studia przypadków i praktyczne teksty, lecz nie chcemy wykluczać teorii. Zachęcamy was do wykorzystania waszego unikalnego, lokalnego doświadczenia, by opisać abstrakcyjne zjawiska. Wasze obserwacje znajomych graczy i gier w regionie mogą być świetnym przyczynkiem do analizy bleedu czy do zadawania pytań o kierunki rozwoju gier terenowych. Być może to, co dla was jest standardową praktyką, zmieni podejście do larpów kogoś innego.

Co, gdzie, jak?

  • wasze teksty przyjmujemy do 15 listopada 2017 r.,
  • artykuł należy przesłać w formacie rtf, doc lub docx,
  • sugerowana objętość tekstu to 7500 do 15000 znaków, czyli około 4-8 stron maszynopisu znormalizowanego,
  • do tekstu można załączyć ilustracje (czarno-białe lub w skali szarości) lub zdjęcia (kolorowe) w formacie png i rozdzielczości 300 dpi,
  • do zgłoszenia należy załączyć krótki biogram pisany w trzeciej osobie,
  • gotowe teksty ślijcie na adres publikacja@kola.org.pl; tam również możecie zgłaszać wszelkie pytania dotyczące publikacji,
  • redakcja zastrzega sobie możliwość wyłonienia ostatecznej listy prac, które trafią do publikacji,
  • publikacja ukaże się na licencji Creative Commons.

Liczy się każdy głos

Do nadsyłania tekstów zachęcamy wszystkich graczy i twórców larpów bez względu na wiek, płeć, pochodzenie i doświadczenie. Chcemy poznać waszą perspektywę nieważne, czy czujecie się larpowymi weteranami, czy nie. Jeśli macie wątpliwości, czy wasz pomysł pasuje do tematu konferencji, nie wahajcie się napisać do nas, by go wspólnie omówić.

Czekamy na wasze prace!

W imieniu redakcji Karolina Łukasik (redaktor naczelna publikacji)