Publikacja konferencyjna

0

W tym roku chcemy podejść do publikacji konferencyjnej zupełnie inaczej. Chcemy wspólnie nadać jej nowy kształt i sprawić, żeby:

  • była inspiracją dla wszystkich, którzy po nią sięgną
  • niosła nową jakość dla środowiska larpowego w Polsce
  • była szansą dla tych, którzy dotąd nie odważyli się nic napisać

Dzięki Koli, mamy już pięć obszernych treściowo i bogatych merytorycznie zbiorów tekstów na temat teorii, projektowania gier, różnych mechanik i technik, specyfiki naszego środowiska czy historii polskich larpów. Tekstów przekrojowych, problemowych, eseistycznych, a nawet felietonów, nierzadko opatrzonych długimi listami bibliografii i ludografii. Łącznie ponad 500 stron larpowej wiedzy.

Na ten rok planujemy wzięcie głębokiego oddechu i zmianę kształtu publikacji. Przede wszystkim chcemy przenieść ciężar z edukacji na inspirację. Zamiast kilkunastu obszernych artykułów, wymagających czasu i skupienia, pragniemy dać środowisku kilkadziesiąt mikroform. Stworzyć coś na kształt zbioru koncepcji, idei i teorii, które będą w stanie rodzić nowe pomysły, zmieniać punkty widzenia i poszerzać larpowe horyzonty. Przy tym chcemy znaleźć dla nich wspólnie z autorami odpowiednią, zwięzłą i atrakcyjną formę.

Dlatego w tym roku nie prowadziliśmy naboru gotowych artykułów, a jedynie opisów idei/pomysłu, którym chcielibyście się podzielić, mogło to być wszystko: nowa klasyfikacja gier/graczy, przepis na grywalne relacje/zwroty akcji/dobre wczucie w rolę, poradnik pisania kart postaci/dawania feedbacku twórcom, odjechana mechanika walki/magii/seksu czy sposób na stworzenie samowystarczalnej komuny larpowców… To tylko kilka przykładów. Wspólnie wyciśniemy z Waszych pomysłów, ile się da i znajdziemy dla nich odpowiedni kształt: notatki, felietonu, definicji, instrukcji, wywiadu, listu, osi czasu, wykresu, infografiki, mapy, ilustracji…

Nadaniem kształtu tekstom i publikacji jako całości zajmują się od strony merytorycznej Dorota Kalina Trojanowska i Marcin Słowikowski, a od strony wizualnej Annika Olejarz. Cała trójka ma kilkuletnie doświadczenie przy redakcji i składzie wydawnictw kolowych, spójną wizję oraz zapał, które pomogą nam wspólnie stworzyć nową jakość i dać oddech przed tekstami problemowymi jakie z pewnością pojawią się w kolejnych latach.

Follow Me