Zgłoś punkt programu

Od 1 października do 30 listopada potrwa nabór zgłoszeń do programu Konferencji Larpowej 2018. Propozycje można przesyłać za pomocą formularza. W grudniu będziemy się kontaktować z prelegentami w sprawie kształtu programu, a w lutym ogłosimy jego ostateczną treść.

Jeszcze nie wiecie, o czym chcielibyście mówić albo w jakiej formie chcielibyście zaprezentować swój temat? Zapoznajcie się z poniższymi sugestiami!

Jaką formę wybrać?

Podobnie jak przy poprzedniej edycji będziecie mogli zgłosić różne typy wystąpień. Zachęcamy do zgłaszania prezentacji (15 minut), paneli dyskusyjnych (45 minut lub 90 minut) oraz warsztatów (do 4 godzin). Jeśli nie wiecie, jaka forma najlepiej posłuży treściom, które chcecie przekazać, zachęcamy do zapoznania się z krótkim przewodnikiem z zeszłego roku. Jeżeli macie pomysł na mniej typową formę – skonsultujcie się z naszym zespołem programowym przez maila.

Larpy lokalnie

Pisaliśmy już w ogólnych zarysach, o czym chcielibyśmy od Was usłyszeć – nasze przyszłoroczne hasło to “Larpy lokalnie”. Rozumiemy ten temat bardzo szeroko i mam nadzieję, że zmieści się w nim wiele Waszych doświadczeń.

Oto kilka przykładów zagadnień, które można poruszyć w trakcie tegorocznej Konferencji Larpowej:

  • Opisy konkretnych projektów, które przekażą wiedzę i doświadczenia zdobyte podczas ich realizacji, zaprezentują wypracowane praktyki i wskażą, w jaki sposób mogą z nich skorzystać inni.
  • Historia, specyfika i problemy poszczególnych środowisk larpowych.
  • Osadzenie grup w ich otoczeniu: kontakty, współpraca, powiązania z grupami fandomowymi, ale też instytucjami publicznymi, pozarządowymi i prywatnymi.
  • Przykłady wykorzystania otoczenia podczas organizacji larpów: w jaki sposób można inspirować się i używać geografii, historii i kultury danej miejscowości lub regionu?

Nasze propozycje nie wyczerpują zakresu tematu, więc jeśli macie jakieś inne koncepcje z nim związane, jesteśmy na nie otwarci. Chcielibyśmy, żebyście przygotowując punkty programu położyli nacisk przede wszystkim na szukanie rozwiązań, uczenie się na własnych błędach, na nawiązywanie współpracy i utrwalanie wiedzy wyniesionej z projektów.

…i wszystko inne

Jak co roku przyjmujemy również propozycje niezwiązane bezpośrednio z głównym hasłem Koli. Czekamy także na propozycje wystąpień związanych z:

  • perspektywą graczy uczestniczących w larpach: technikami gry, budowaniem relacji, konstruowaniem przez graczy postaci, problemami, z jakimi mogą borykać się w różnych rodzajach gier;
  • mechanikami larpowymi – zarówno od strony czysto teoretycznej, jak i w charakterze demonstracji i warsztatów;
  • wynikami prowadzonych przez Was badań czy refleksjami na temat istniejących prac z zakresu teorii larpowej;
  • kwestiami biznesowymi, finansowymi, organizacyjnymi i logistycznymi;
  • zagadnieniami związanymi z kulturą, takimi jak inspiracje, przenoszenie tekstów kultury na język larpów, zastosowanie technik związanych z innymi dziedzinami kultury niż larp;
  • tematami związanymi z fandomem larpowym oraz jego powiązaniami i kontaktami z resztą fandomu…

…oraz wszystkimi innymi sprawami, które są dla Was obecnie ważne.

Czas na reklamę

Zapowiedzi przyszłorocznych projektów można zgłaszać osobnym formularzem. Będziecie mogli je zaprezentować w postaci około pięciominutowych prezentacji podczas punktu programu “Co, gdzie, kiedy?”. W ten sposób osoby zainteresowane poznaniem przyszłorocznych planów będą mogły wysłuchać wszystkich zapowiedzi za jednym zamachem, uporządkowanych chronologiczne. Zobaczcie, jak wyglądało to na poprzedniej Koli.

Po wypełnieniu formularza należy na adres program@kola.org.pl przesłać trzy zdjęcia lub grafiki, które wykorzystamy w prezentacji promującej Wasze wydarzenie. W tytule maila wpiszcie „Co, gdzie, kiedy” oraz nazwę zgłaszanego wydarzenia. Zgłoszenia do tego punktu programu zbieramy do 29 grudnia.

Czekamy do końca listopada

Zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń! Kola to znakomita okazja, żeby podzielić się doświadczeniami, skonsultować pomysły i wysłuchać cudzego punktu widzenia. Zachęcajcie też znajomych – każdy z nich może dysponować wiedzą lub doświadczeniem, które okaże się cenne dla środowiska. Jeżeli nie jesteście pewni, jak ugryźć jakiś temat albo jaka forma prezentacji będzie dla Was najlepsza, możecie skontaktować się z nami mailowo lub przez facebookowy profil Koli.

Do usłyszenia!

Zespół programowy Koli 2018